Ulubiona autorka każdej fanki współczesnych romansów

W społeczeństwie istnieje dość powszechne przekonanie, że powieści, w których główny wątek sprowadza się do uczucia rozkwitającego między dwiema osobami, odgórnie przeznaczone są dla żeńskiej grupy czytelniczej. Fakt ten nie wziął się znikąd i ma oczywiście swoje poparcie w rzeczywistości, a podczas analizy literackich preferencji z podziałem na obie płci, okazuje się, iż gatunki takie jak romanse, wybierane są w przeważającej części przez kobiety. Po literaturę opisującą poruszające historie miłosne sięgają zarówno nastolatki jak i dojrzałe już przedstawicielki płci pięknej, szukające odskoczni od zwyczajnego życia oraz okazji do wzruszeń. W związku z tym wydaje się, że autorka taka jak Colleen Hoover idealnie wpasowała się w wymagania potencjalnych odbiorców jej dzieł. Swoją twórczość oparła na romantyzmie, jednocześnie przedstawiając w niej ludzkie dramaty oraz trudne sytuacje życiowe bohaterów, co przekłada się na prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Jednym z szerzej znanych i rozpoznawanych bestsellerów pisarki, który przyniósł jej sławę, jest książka zatytułowana “Hopeless”, wydana w roku 2012, która doczekała się rzecz jasna późniejszych kontynuacji, przeistaczając się w osobną serię powieści.

Kim jest popularna twórczyni?

Wiemy, że jej książki skierowane są głównie do kobiet oraz młodzieży (gatunki young adult i new adult), ale od czego tak naprawdę zaczęła się jej przygoda z pisaniem? Amerykanka zadebiutowała w roku 2012, publikując samodzielnie powieść pt. “Pułapka uczuć”. Następnie zrezygnowała z wykonywanej dotychczas stałej pracy i rozpoczęła karierę, ujawniając wszystkim swój literacki talent. Dotychczas spod jej pióra wyszło kilkanaście tytułów, z których większość cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, w szczególności wśród nastolatek, które stanowią grupę docelową twórczości Hoover. Amerykanka ma równeż na swoim koncie różnego rodzaju nagrody, takie jak Goodreads Choice Awards czy też UtopYA Con Awards, a także liczne nominacje.

Klika słów o powieściach


W dorobku literackim Colleen Hoover zawierają się zarówno cykle powieści składające się z trzech tomów, ale także pojedyncze książki stanowiące odrębne dzieła. Popularne serie stworzone przez amerykańską pisarkę to kolejno “Slammed”, “Hopeless” oraz “Maybe”. Wśród najbardziej znanych pojedynczych tomów znajdują się natomiast między innymi “Too Late”, “November 9” i “Ugly Love” wydana w roku 2014, która odniosła sukces na ogromną skalę, co potwierdza fakt, iż przez trzy tygodnie plasowała się ona na czwartym miejscu listy bestsellerów The New York Times. Twórczyni w dalszym ciągu pracuje nad kolejnymi książkami, na które z niecierpliwością wyczekują jej fani na całym świecie. 

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com